Pulje 4

Nord Makedonien

21

31

Slovenien

Mål: Kiril Lazarov 5, Filip Kuzmanovski 4, Filip Taleski 3, Dimitar Dimitrioski 2, Zharko Peshevski 2, Martin Serafimov 2, Stojanche Stoilov 1, Mario Tankoski 1 og Martin Popovski 1 mål.
Udvisninger: 2×2 min.
Mål: Dragan Gajic 7, Jure Dolenec 5, Borut Mackovsek 5, Nejc Cehte 4, Miha Zarabec 4, Nik Henigman 2, Blaz Blagotinsek 1, Matej Gaber 1, Rok Ovnicek 1 og Matic Suholeznik 1 mål.
Udvisninger: 2×2 min.

Rusland

23

28

Egypten

Mål: Sergei Mark Kosorotov 8, Pavel Andreev 4, Dmitrii Zhitnikov 4, Aleksandr Kotov 2, Sergei Kudinov 2, Denis Vasilev 1, Daniil Shishkarev 1 og Igor Soroka 1 mål.
Udvisninger: 7×2 min.
Mål: Mohamed Mamdouh 7, Ahmed Elahmar 6, Mohammad Sanar 6, Ali Zein 4, Yahia Omar 2, Yahia Elderaa 2 og Eslam Hassan 1 mål.
Udvisninger: 3×2 min.

Sverige

26

26

Hviderusland

Mål: Hampus Wanne 7, Alfred Jonsson 6, Lukas Sandell 4, Daniel Pettersson 3, Felix Claar 3, Jonathan Carlsbogaard 2 og Jim Gottfriedsson 1 mål.
Udvisninger: 3×2 min.
Mål: Andrei Yurynok 6, Mikita Vailupau 6, Artsem Karalek 5, Aleh Astrashapkin 3, Uladzilau Kulesh 2, Vadim Gayduchenko 2, Artsiom Kulak 1 og Viachalau Bokhan 1 mål.
Udvisninger: 4×2 min.

Nord Makedonien

20

32

Rusland

Mål: Filip Kuzmanovski 6, Martin Serafimov 4, Nenad Kosteski 2, Darko Georgievski 2, Zharko Peshevski 2, Stojanche Stoilov 1, Dimitar Dimitrioski 1, Filip Taleski 1 og Goran Krstevski 1 mål.
Udvisninger: 6×2 min.
Mål: Igor Soroka 6, Dmitry Kornev 4, Denis Vasilev 4, Roman Ostachenko 3, Dmitrii Zhitnikov 3, Sergei Mark Kosorotov 3, Sergei Kudinov 2, Daniil Shishkarev 2, Azat Valiullin 2, Dmitrii Kiselev 1, Aleksandr Kotov 1 og Pavel Andreev 1 mål.
Udvisninger: 2×2 min.
Diskvalifikation: Sergei Mark Kosorotov

Egypten

35

26

Hviderusland

Mål: Ahmed Elahmar 8, Mohamed Mamdouh 7, Ahmed Hesham 5, Wisam Nawar 2, Yahia Elderaa 2, Hassan Kaddah 2, Ali Zein 2, Mohammad Sanad 2, Yahia Omar 1, Ibrhim Elmasry 1, Omar Elwakil 1, Seif Elderaa 1 og Akram Yousri 1 mål.
Udvisninger: 1×2 min.
Mål: Andrei Yurynok 6, Mikita Vailupau 6, Artsem Karalek 5, Aleh Astrashapkin 3, Uladzilau Kulesh 2, Vadim Gayduchenko 2, Artsiom Kulak 1 og Viachalau Bokhan 1 mål.
Udvisninger: 4×2 min.

Slovenien

28

28

Sverige

Mål: Dragan Gajic 6, Miha Zarabec 5, Blaz Blagotinsek 4, Jure Dolenec 4, Borut Mackovsek 3, Blaz Janc 2, Nejc Cehte 2, Matej Gaber 1 og Dean Bombac 1 mål.
Udvisninger: 5×2 min.
Mål: Hampus Wanne 7, Valther Chrintz 5, Jim Gottfridsson 4, Jonathan Carlsbogaard 3, Linus Persson 3, Alfred Jonsson 2, Max Darj 1, Fredric Pettersson 1, Felix Claar 1 og Anton Lindskog 1 mål.
Udvisninger: 8×2 min.
Diskvalifikation: Max Darj

Hviderusland

30

26

Nord Makedonien

Mål: Uladislau Kulesh 7, Aleh Astrashapkin 5, Mikita Vailpau 4, Artsiom Kulak 3, Artsem Karalek 3, Andrei Yurynok 2, Viachalau Bokhan 2, Vadim Gayduchenko 2, Ivan Maroz 1 og Aliaksandr Padshyvalau 1 mål.
Udvisninger: 3×2 min.
Mål: Kiril Lazarov 7, Filip Kuzmanovski 4, Zharko Peshevski 4, Stojanche Stoilov 2, Cvetan Kuzmanovski 2, Nenad Kosteski 2, Martin Popovski 2, Dimitar Dimitrioski 1, Filip Taleski 1 og Nikola Markoski 1 mål.
Udvisninger: 1×2 min.

Slovenien

25

25

Egypten

Mål: Blaz Janc 7, Jure Dolenec 4, Borut Mackovsek 4, Miha Zarabec 3, Matic Suholeznik 3, Matej Gaber 2 og Dean Bombac 2 mål.
Udvisninger: 6×2 min.
Mål: Mohammad Sanad 7, Yahia Omar 6, Yahia Elderaa 4, Ali Zein 3, Seif Elderaa 2, Ahmed Elahmar 2 og Wosam Nawar 1 mål.
Udvisninger: 2×2 min.

Rusland

20

34

Sverige

Mål: Aleksandr Kotov 5, Denis Vasilev 3, Pavel Andreev 3, Dmitrii Kiselev 2, Igor Soroka 2, Romas Ostaschenko 1, Dmitry Kornev 1, Aleksandr Ermakov 1, Daniil Shishkarev 1 og Dmitri Zhitnikov 1 mål.
Udvisninger: 5×2 min.
Diskvalifikation: Aleksandr Ermakov
Mål: Lucas Pellas 8, Hampus Wanne 6, Jonathan Carlsbogaard 3, Albin Lagergreen 3, jim Gottfriedsson 3, Alfred Jonsson 2, Daniel Pettersson 2, Felix Claar 2, Lukas Sandell 2, Max Darj 1, Valther Chrintz 1 og Anton Lindskog 1 mål.
Udvisninger: 5×2 min.

Nr.

Nation

K V U T Mål Mål Diff.

P

1.

Sverige

5 3 2 0 144 117 + 27

8

2.

Egypten

5 3 1 1 149 117 + 32

7

3.

Slovenien

5 2 2 1 138 130 + 8

6

4.

Rusland

5 2 1 2 138 139 – 1

5

5.

Hviderusland

5 1 2 2 139 148 – 9

4

6.

Nord Makedonien

5 0 0 5 106 163 – 57

0

theme by teslathemes

Dette websted bruger cookies  Læs mere om vores cookiepolitik